Bilezik Uzunluğu Neye Göre Seçilmeli?

Osmanlı Gümüş | Bilezik Uzunluğu Neye Göre Seçilmeli ?

Bilezik Uzunluğu Neye Göre Seçilmeli?

Hem kadın hem de erkekler tarafından takılan, günlük hayatta şık olmanıza yardımcı olan bilezik, tarzınızı tamamlayan önemli bir aksesuardır. Bilezik alırken yaşanan en büyük problem ise bilek ölçünüzü bilmemektir. Standart bilek ölçülü bileziklerin dışında, bazı erkek ve kadın bilezik modelleri uzunluğunu belirlemede bilek ölçüsü gerekebilir. Bilezik uzunluğu neye göre seçilmeli derseniz, bu hususta uygulanması gereken birkaç adım ve detaylar vardır.

Bilezik Ölçüsü Nasıl Belirlenir?

Bilek ölçüsü, kişiden kişiye değişmektedir. Boy kilo oranınıza göre bağlı olarak bileğiniz ince veya kalın olabilir. Erkeklerde erkek bilek ölçüsü, kadınlara göre daha geniştir. Bu nedenle, erkek çelik deri veya gümüş bileklik ölçüsü kadınlara göre daha uzundur. Bilek uzunluğunu ölçmek için birkaç yöntem bulunmaktadır. Bunlardan biri bilek çevresini ip yardımıyla ölçmektir. Bu en basit yöntem olarak bilinir. İple bileğinizin çevresini tamamladıktan sonra metre ile uzunluğu not alabilirsiniz. Bileğinizi sıkmaması için bilek ölçünüzü 2.5 santimetre eklemeniz de faydalı olacaktır. Bu anlamda, Osmanlı Gümüş, bileğinize göre uyarlanan farklı desen ve tasarımlarda kadınbilezik ve erkek deri ve gümüş bileklik modelleriile herkese hitap eder.

Bileklik Bilezik Uzunluğu Ölçme Yöntemleri

Kadınlar tarafından uygulanabilecek bir diğer yöntem ise bileziği takarken elin aldığı şekle göre hesaplama yapmaktır. Oldukça başarılı sonuçlar veren bu yöntemde el, parmaklar birleşik olacak şekilde, başparmağını serçe parmağının ucuna yakın bir yerlerde birleştirilir. Bu şekilde duran elin en geniş yeri, mezura veya ip yardımıyla ölçülerek bilek ölçüsü alınabilir. Ayırca, başka bileklik ölçünüze göre de yeni bilezik modelinizin uzunluğunu tespit edebilirsiniz. Siz de hemen Osmanlı Gümüş erkek bileklik ve kadın bilezik modelleri arasından seçiminizi yapın. Bilek ölçünüzü bilmiyorsanız bu yöntemlerden size en uygun olanı yaparak kolayca ölçünüzü öğrenin.

Etiketler: bilezik,bileklik,gumusbileklik,gumusbilezik,osmanligumus,bayangumustakilar,erkekgumustakilar
Kasım 13, 2019
Listeye dön